Odak Patoloji’den yeni bir hizmet
05-04-2012


 Salihli Özel Odak Patoloji Laboratuarından Uzman Dr. Fatih Kuyucuoğlu “Tanı kalitesini arttıran bu yöntem sayesinde artık hastalarımıza ait doku örneklerini büyük hastanelere götürmeye gerek kalmayacak”dedi.

     Odak Patoloji Laboratuarı Manisa bölgesinin tek patoloji merkezi olarak 1998 yılından bugüne Dr. M. Fatih Kuyucuoğlu yönetiminde Salihli’de hizmet vermeye devam ediyor. Salihlimize, çevre il ve ilçelere patoloji hizmeti vermekte olan ve günden güne büyüyen Özel Odak Patoloji Laboratuarı Yapı Kredi Bankası karşısındaki merkezinde 24 Şubat 2012 tarihinde yeni bir inceleme yöntemine başlanmıştır. Bu konuda bilgi veren Patoloji Uzmanı Dr. Fatih Kuyucuoğlu immunohistokimyasal inceleme adı verilen bu sistemi en güvenilir marka kabul edilen PT link cihazı ve K8000 Dako antikorlarını kullandıklarını belirterek, yöntemin amacını şöyle özetledi: 
     Kuyucuoğlu; “Tümör hücresinin salgıladığı çeşitli moleküller, antijen-antikor reaksiyonu ile tespit edilmekte boyanmakta böylece tümör hücresinin tipi , kaynaklandığı organ, ilerleme hızı ve derecesi, tedavi için önemli olan meme tümör reseptörleri varlığı ve kanser türlerinin ayrımı rahatlıkla yapılabilmektedir. Ayrıca, tanı kalitesini arttıran bu yöntem sayesinde artık hastalarımıza ait doku örneklerini büyük hastanelere götürmeye gerek kalmayacak. Tanı ile ilgili aşamaların hepsi Salihli’de Odak Patolojide tamamlanacaktır. Bu yöntem halen büyük şehirlerimizdeki bazı patoloji laboratuarlarında ve eğitim hastanelerinde uygulanmaktadır.”dedi.

 PT Link cihazının tümör hücresindeki antijeni açığa çıkardığını söyleyen Dr. Fatih Kuyucuoğlu yeniliklere devam edeceklerini ve ayrıntılı bilginin (www.odakpatoloji.com) web sayfasından alınabileceğini belirterek sözlerine son verdi.